Instrukcja ustawień dla udostępnień numeracji (xnn)

Udostępnianie numeracji z jednoczesnym poinformowaniem Prezesa UKE (co jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy telekomunikacyjnego tj. operatora) jest bardzo proste. Każde udostępnienie musi "odbić" się od PLICBD, a wtedy obowiązek informacyjny uznaje się za spełniony. W celu zmiany ustawień na odbieranie komunikatów o udostępnieniu numeracji przez serwis Plicbd.ArkanaVoIP.pl wykonaj poniższe instrukcje:

  1. Zaloguj się do SOU.
  2. Z górnego menu wybierz Administracja -> Ustawienia.
  3. Udostępnianie numeracji: wybierz Web Service.
  4. Kliknij Zapisz. Ustawienia będą obowiązywać od następnego dnia, więc jeśli chcesz udostępnić/bądź odebrać udostępnienie, wstrzymaj się do kolejnego dnia.

Wskazówka:
Jeśli nie chcesz udostępniać numeracji ani akceptować jej przez nasz panel, to możesz całkowicie pominąć tą instrukcję. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku dane dotyczące numeracji udostępnionej nie będą aktualne w naszych systemach i będą mogły wprowadzać Cię w błąd.

Zwróć uwagę, że udostępnienia numeracji dajemy w gratisie do NP i E112. Nie jest to usługa dodatkowo płatna. Masz ją aktywną zawsze, gdy tylko korzystasz z naszych usług.

Potrzebujesz numeracji?

Jeśli potrzebujesz konkretnej numeracji zarówno geograficznej jak i nie geograficznej, daj nam znać. Mamy w naszych zasobach numerację, którą udostępniamy innym przedsiębiorcom telekomunikacyjnym.

Wskazówka:
Potrzebujesz numeru rutingowego? Śmiało się z nami skontaktuj! Posiadamy zarówno numery RN (numery rutingowe) do obsługi numeracji przenoszonej mobilnej, jak i stacjonarnej. Taki numer możemy Ci udostępnić do Twoich potrzeb.

Sprawdź koniecznie naszą ofertę udostępnień numeracji i nie obawiaj się - wszystko przedstawiamy jasno, nie ukrywamy niczego, nie musisz do nas dzwonić i czekać na indywidualne wyceny. Nasze usługi są otwarte dla wszystkich operatorów w Polsce, nawet tych najmniejszych.

Sprawdź naszą ofertę udostępnienia numeracji stacjonarnej i komórkowej.

Jak udostępnić, odebrać udostępnienie lub je potwierdzić

Udostępnienie/usunięcie udostępnienia numeracji instrukcja
Potwierdzenie/odrzucenie udostępnienia numeracji instrukcja
Sprawdź ofertę PLICBD